Back to the top

FAQ

Skąd jesteście i gdzie pracujecie?

Obecnie mieszkamy we Wrocławiu, ale pochodzimy z okolic Pleszewa (woj. Wielkopolskie) i to tam zaczynaliśmy swoją przygodę z filmowaniem ślubów, dlatego głównie pracujemy w takich miastach jak: Ostrów Wielkopolski, Kalisz, czy Pleszew. Jednak chętnie odwiedzimy każdy inny zakątek Polski, czy Europy.

Jak długo zajmujecie się filmem ślubnym?

Filmem ślubnym zajmujemy się od prawie 10 lat

Czy macie wykształcenie z zakresu filmu/fotografii?

Patryk skończył studia na DSW we Wrocławiu o specjalizacji „Film, media, nowe technologie”. Asia jest absolwentką Akademii Fotografii w Krakowie. Jednak cały czas poszerzamy swoją wiedzę z zakresu kinematografii. Czynnie uczestniczymy w różnych warsztatach
m.in. prowadzonych przez ProStudio Creative Video Academy oraz Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu.

Czy prowadzicie legalną działalność gospodarczą?

Tak, jesteśmy legalnie działającą firmą odprowadzającą podatki. Z naszymi klientami podpisujemy umowę dzięki temu mogą być pewni, że pojawimy się na ich ślubie i weselu oraz, że wywiążemy się ze wszystkich ustaleń.

Czy posiadacie zaświadczenie z kurii zezwalające na filmowanie podczas ślubów?

Tak, posiadamy legitymacje potwierdzające ukończenie kursu pozwalające na filmowanie w trakcie ślubu. Wydane przez Krakowską Kurię, upoważniające nas do filmowania w kościołach na terenie całej Polski.

Jak ubieracie się na wesele?

Dla nas praca podczas reportażu ślubnego polega na wtopieniu się w tłum. Jest to możliwe nie tylko dzięki stylowi naszej pracy, czy profesjonalnemu sprzętowi. Ogromne znaczenie ma również ubiór, a ten określilibyśmy jako elegancki jednak pozwalający nam na swobodną pracę z aparatami.

Ile osób z Waszej ekipy będzie pracowało podczas nagrywania naszego ślubu i wesela?

Jest to uzależnione od pakietu, który wybierzecie. Jeśli będzie to pakiet z filmem rejestrowanym przez jednego operatora – wtedy na Waszym ślubie i weselu pojawi się Patryk. W przypadku filmu realizowanego przez dwóch operatorów – pojawimy się jako team, czyli Asia i Patryk.

Czy zajmujecie się również fotografią ślubną?

Nie, zajmujemy się tylko filmowaniem. Jednak praca z fotografem z innej firmy nie jest dla nas żadnym problemem. Wręcz przeciwnie, lubimy poznawać nowych ludzi ☺ Możemy również polecić Wam fotografów, których znamy i z którymi bardzo dobrze nam się pracuje.

Co najbardziej lubicie w swojej pracy?

Brak schematów. Oczywiście, każdy ślub, czy wesele na pozór mogłyby się wydawać podobne. Ale przecież nie każdy ślub jest w tym samym kościele, czy urzędzie i nie każde wesele odbywa się na tej samej sali weselnej. A przede wszystkim każda Para Młoda jest inna! Dzięki Wam mamy możliwość uczestniczenia w tak wyjątkowym wydarzeniu jakim jest ślub i wesele.

Z jakim wyprzedzeniem należy zarezerwować termin filmu ślubnego?

Przy rezerwacji terminu panuje zasada „kto pierwszy ten lepszy” 😉 Zazwyczaj jest to na rok lub dwa przed ślubem.

Czy możemy zobaczyć cały film ślubny?

Mając na względzie prywatność Młodych Par i ich gości nie udostępniamy pełnych reportaży w Internecie. Jednocześnie daje to Wam gwarancję, że również Wasz film nie zostanie udostępniony szerszej widowni. Pełne reportaże ślubne prezentujemy Wam podczas spotkania, na które serdecznie Was zapraszamy.

Jak wyglądają formalności po podjęciu decyzji o współpracy z wami?

Gdy podejmiecie decyzję, że to właśnie my mamy wykonać dla Was film ślubny, podpisujemy umowę, w której deklarujecie się na wybrany pakiet filmowy oraz ewentualne opcje dodatkowe. Po jej wypełnieniu wpłacacie nam zadatek, w określonej wysokości, otrzymujecie od nas potwierdzenie jego wpłaty i to daje Wam gwarancję rezerwacji terminu ślubu.

Mieszkamy za granicą. Jak możemy podpisać umowę i zarezerwować termin?

Jeśli mieszkacie za granicą lub po prostu nie macie możliwości spotkać się z nami osobiście istnieje możliwość podpisania umowy online.

Czy możecie nam przesłać wzór umowy?

Jasne, że tak. Napiszcie do nas, a my prześlemy Wam wzór umowy.

Czy możemy liczyć na jakiś rabat?

Tak, w przypadku wyboru pakietu platynowego usługę dodatkową „Dron” oferujemy z 50% rabatem.

Czy udzielacie wskazówek i porad Młodej Parze jak się przygotować do filmu z reportażu i filmowej sesji plenerowej?

Tak naprawdę już od momentu wypełnienia przez Was formularza kontaktowego służymy swoim doświadczeniem, które zdobyliśmy podczas kilkuletniej pracy w branży ślubnej. Bywa, iż Para Młoda obawia się tego, że nie są zawodowymi aktorami, a przecież nagrywamy film. Ale nie o to w Tym chodzi! Naszą rolą jest, abyście czuli się komfortowo przed kamerą. A jeśli czujecie się swobodnie to i emocje, słowa, gesty będą naturalne.

Czy możemy zrobić plener filmowy w dniu ślubu?

Jeśli zdecydujecie się na film nagrywany przez jednego operatora mini sesja filmowa wykonywana jest w dniu ślubu. W przypadku wyboru pakietu z dwoma operatorami oferujemy zorganizowanie rozbudowanej sesji w innym dniu w wybranym przez Was lub zaproponowanym przez nas miejscu.

Czy możemy pojechać na filmowy plener ślubny np. nad morze, w góry albo za granicę?

Z wielką przyjemnością pojedziemy z Wami w każdy zakątek świata. W przypadku takich sesji bardzo ważne jest jednak dobre zaplanowanie czasu jej wykonania. Należy założyć 2 dni na wykonanie sesji filmowej. Bardzo ważne też są kwestie pogodowe, dlatego trzeba mieć zawsze dodatkowy dzień w zanadrzu. Po stronie Pary Młodej leży zorganizowanie noclegów, transportów (w przypadku sesji zagranicznych biletów lotniczych, transferów z lotniska), wyżywienie, ewentualnie kosztów dodatkowych. Wszystkie szczegóły ustalamy wspólnie, od ustalenia terminów, po koszty podróży

Czy możemy umówić się na sesję filmową jeszcze przed ślubem?

Nie ma problemu, aby ujęcia z sesji filmowej, które wykorzystujemy w klipie „Love Story” zrealizować jeszcze przed ślubem. Wręcz jest to idealna okazja by lepiej się poznać. Pomoże to Wam oswoić się z aparatem i w dniu ślubu nasza obecność na pewno nie będzie dla Was stresująca.

Do której godziny pracujecie w dniu ślubu?

Jesteśmy z Wami podczas wszystkich najważniejszych momentów ślubu i wesela – od przygotowań do oczepin (max. do godziny 1:00).

Od czego zaczynacie nagrywanie w dniu ślubu?

Tę kwestię ustalamy indywidualnie. Przeważnie nagrywanie zaczynamy od przygotowań.

Jak długi jest gotowy film ślubny?

Dążymy do tego, aby nasze filmy sprostały Waszym oczekiwaniom dlatego już na pierwszym spotkaniu pytamy jaką długość filmu preferujecie. Uzależniona jest ona również od wybranego przez Was pakietu. Nie jest on jednak dłuższy:
– w przypadku pakietu standard – niż 50 min,
– w przypadku pakietu platynowego – niż 75 min.
Podane przez nas długości są standardowymi, ale jednocześnie maksymalnymi. Nie robimy dłuższych filmów. Krótsze owszem 😉
Dla par, które pragną dłużej delektować się swoim filmem oferujemy opcję „Dodatkowy materiał”, czyli zmontowany materiał video/audio niewykorzystany w filmie głównym z zabawy weselnej.

Czy możemy wybrać muzykę do filmu?

Jak najbardziej. Możecie zaproponować swoje ulubione utwory lub określić preferowany styl muzyczny . Doradzimy, czy wybrane przez Was piosenki będą zgrywać się z obrazem i czy wpasują się w nasz styl montażu. Jednak większość Młodych Par zdaje się na nasz gust oraz zmysł artystyczny i wybór idealnej muzyki do filmu zostawia po naszej stronie.

Czy mamy wpływ na to jak będzie wyglądał nasz gotowy film i czy możliwe jest wprowadzenie zmian do gotowego filmu po jego zmontowaniu?

Na naszym pierwszym spotkaniu omawiamy strukturę filmu. Możecie wtedy zasugerować, na co mamy zwrócić większą uwagę podczas nagrywania Waszego ślubu i wesela. Na których elementach zależy Wam bardziej, a na których mniej lub których momentów mamy nie nagrywać w ogóle. Ustalamy też preferowaną przez Was długość finalnego materiału. Resztę szczegółów takich jak np. od którego momentu zaczynamy nagrywanie, jakie atrakcje przygotowaliście na wesele, które elementy ceremonii ślubnej chcecie mieć na filmie, itp. ustalamy na kolejnym spotkaniu tuż przed ślubem. Do wszystkich Waszych wskazówek stosujemy się podczas samego nagrywania, a później w trakcie montażu dlatego nie praktykujemy poprawek po zmontowaniu filmu chyba, że wynikają one z naszego niedopatrzenia.

Kiedy będziemy mogli zobaczyć gotowy film ślubny?

W przypadku wyboru pakietu platynowego klip z Waszego pierwszego tańca możecie zobaczyć już na drugi dzień po ślubie. Standardowo całość materiału tj. film główny i „Love Story” oddajemy w ciągu 2-3 miesięcy. Czas ten może się jednak wydłużyć – jest to zależne od terminu realizacji ostatnich ujęć plenerowych. Maksymalny czas oczekiwania to 6 miesięcy.

Jak wygląda rozliczenie?

Przy podpisaniu umowy prosimy o wpłacenie zadatku w wysokości 500 zł. Resztę rozliczamy w dniu oddania gotowego materiału.

W jaki sposób oddajecie gotowy film ślubny?

Film główny, „Love Story” oraz wybrane przez Was opcje dodatkowe oddajemy w formie elektronicznej na pendrive’ie, na którym wygrawerowane są Wasze imiona oraz płycie
Blu-ray schowane w pięknym drewnianym pudełku. W przypadku wyboru pakietu platynowego dodatkowo otrzymujecie link do chmury, na której znajdują się wyżej wymienione filmy.

Czy możemy otrzymać surowy, niezmontowany materiał?

Niestety nie. Efektem naszej pracy jest gotowy film, w który wkładamy dużo miłości, pasji i czasu. Zmontowany jest w taki sposób, aby wraz z idealnie dobraną pod Was muzyką tworzył historię pełną emocji i wzruszeń.

Czy słabe oświetlenie jest dla Was jakimś problemem?

Każde miejsce ma swój niepowtarzalny nastrój i klimat, który jest odzwierciedleniem Waszej estetyki. Dlatego ilość światła, a raczej jego brak nam nie przeszkadza.

Jak radzicie sobie, jeśli są trudne warunki pogodowe w dniu ślubu i wesela?

Trudne warunki pogodowe takie jak deszcz, czy silny wiatr uniemożliwią nam jedynie wylot dronem. Jeśli jednak tak się stanie Para Młoda nie ponosi kosztów związanych z zamówieniem tej opcji dodatkowej.
Z resztą damy sobie radę 😉

Czym kręcicie?

Wszystkie filmy realizowane są za pomocą pełnoklatkowych aparatów bezlusterkowych marki Panasonic, które pozwalają na rejestrację filmów o jakości kinowej. Wyposażeni jesteśmy również w komplet profesjonalnych obiektywów Simga Art.
Ponadto wykorzystujemy szereg urządzeń do stabilizacji obrazu (steadicam, slider, gimbal) oraz nagrywania dźwięku (rejestratory cyfrowe, mikrofony).
W naszej ofercie mamy również ujęcia lotnicze wykonywane za pomocą drona.

Jaką rozdzielczość filmów oferujecie?

Filmy oddajemy w rozdzielczości FullHD jednak macie możliwość skorzystania z opcji dodatkowej jaką jest nagrywanie w rozdzielczości 4K.

Co jeśli sprzęt ulegnie awarii? Jak zabezpieczacie filmy przed ich utratą?

Choć jeszcze nigdy nie przydarzyła nam się żadna awaria to zawsze jesteśmy zabezpieczeni dodatkowym sprzętem audio/video. Podczas nagrywania materiały źródłowe zapisywane są na dwóch kartach jednocześnie. Ponad to, aby zabezpieczyć pliki przed ich startą stosujemy system kliku kopii – między innymi na roboczym dysku SSD M.2 oraz na dwóch zewnętrznych dyskach twardych HDD stworzonych dla systemów NAS.

Czy kręcicie tylko filmy ślubne?

Filmy ślubne stanowią 50% realizacji, które tworzymy. Zajmujemy się również filmami komercyjnymi oraz współpracujemy z największym niezależnym studiem produkcyjnym w Polsce – ATM GRUPA.

Co stanie się w przypadku kiedy nie będziecie mogli pojawić się na naszym ślubie i weselu?

Odpukać (!) taka sytuacje jeszcze nigdy nie miała miejsca. Jednak zdajemy sobie sprawę, że może zdarzyć się niezależna od nas sytuacja losowa. Zapewniamy wówczas zastępstwo na równie wysokim poziomie. Oczywiście dalsze kwestie takie jak filmowy plener ślubny, czy montaż filmu przeprowadzamy już osobiście.

POINT WEDDING

Miejsca w których najczęściej bywamy

WROCŁAW • PLESZEW • OSTRÓW WLKP • JAROCIN • KALISZ • KĘPNO

WIDEOFILMOWANIE PLESZEWKAMERZYSTA NA WESELEFILM ŚLUBNYWIDEOFILMOWANIE WROCŁAWFILMOWANIE ŚLUBÓWFILMOWANIE WESELA